Wpisany przez Damian Reszka
środa, 20 lutego 2013 22:45

W dniu 2 padziernika 2012 odbyo si spotkanie autorskie z Wiesawem Drabikiem autorem ponad 150 ksieczek dla dzieci. Spotkanie zorganizowane przez Gminn Bibliotek Publiczn w Skomlinie, odbyo si w Zespole Szk w Skomlinie, udzia w nim wzili uczniowie klas I-IIIwraz z nauczycielami Szkoy Podstawowej. Najbardziej znane ksieczki to ?Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powsta Krakw?, ?Kocie akocie?, ?akomczucha? i ?Nie-zy pies?.

Autor ksieczek opowiada o tym jak powstaj ksieczki, odpowiada na liczne pytania dzieci, osobicie odczytywa zabawne fragmenty swoich bajek oraz przeprowadzi konkurs polegajcy na odgadywaniu rymowanek. Modzi czytelnicy chtnie odpowiadali na zadawane przez autora zagadki, np.:
Cho to kot, nie miauczy,
za to strasznie ryczy.
Gdy ona poluje,
on si lubi byczy.
Grzywk ma bujniejsz,
nawet od swej ony.
Mwi, e jest krlem,
lecz nie ma korony.

(rdo: http://www.bajeczki.net/wierszyki.htm)

Za poprawn odpowied dzieci otrzymyway atrakcyjne upominki w postaci naklejek i zakadek. Zarwno dzieci jak i doroli obecni na spotkaniu wietnie si bawili podczas zgadywanek. Modzi Czytelnicy zrobili wiele pamitkowych zdj z Pisarzem, ktry rozda im mnstwo autografw. Mamy nadziej na ponowne spotkanie z autorem tych wesoych wierszowanek.

Galeria zdj