Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Dofinansowanie na zakup komputerów
Wpisany przez Damian Reszka, info: Elżbieta Dybka - dyrektor GBP w Skomlinie
niedziela, 08 grudnia 2013 23:02

Gminna Biblioteka Publiczna w Skomlinie uczestniczy w Programie „ Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013”. Placówka znalazła się wśród 99 bibliotek, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie i otrzymała kwotę dofinansowania dla bibliotek gminnych – 12 tys. zł za projekt pod nazwą „ Księgozbiór GBP Skomlin on-line z rezerwacją i zamawianiem książek”.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup 3 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjnego, oprogramowania antywirusowego na okres 3 lat oraz routera. W ramach projektu planuje się poprawę infrastruktury informatycznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Skomlinie a szczególnie Filii Bibliotecznej we Wróblewie. Po zakończeniu realizacji projektu użytkownicy bibliotek  będą mieli możliwość przeglądania baz danych obydwu placówek (już w tej chwili czytelnicy mogą przeglądać katalog GBP Skomlin on-line) , a także możliwość zamawiania i rezerwowania książek.

Realizacja projektu podniesie standard i atrakcyjność bibliotek, umożliwi szybki dostęp do informacji i poszerzy ofertę edukacyjną biblioteki, umożliwi  skatalogowanie książek FB Wróblew , w GBP Skomlin całość zbiorów jest już skatalogowana i udostępniana  on – line na stronie www.biblioteka-skomlin.pl. Celem Programu „ Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013” jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający czytelnikom bibliotek korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie i udostępnianie zbiorów on-line. Projekt jest dofinansowany ze środków Instytutu Książki ogłoszonego w ramach Narodowego Programu Rozwoju  Czytelnictwa w roku 2013.