Wpisany przez Damian Reszka
niedziela, 08 grudnia 2013 23:02

Gminna Biblioteka Publiczna w Skomlinie uczestniczy w Programie ? Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013?. Placwka znalaza si wrd 99 bibliotek, ktrych wnioski zostay rozpatrzone pozytywnie i otrzymaa kwot dofinansowania dla bibliotek gminnych ? 12 tys. z za projekt pod nazw ? Ksigozbir GBP Skomlin on-line z rezerwacj i zamawianiem ksiek?.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup 3 zestaww komputerowych z oprogramowaniem, urzdzenia wielofunkcyjnego, oprogramowania antywirusowego na okres 3 lat oraz routera. W ramach projektu planuje si popraw infrastruktury informatycznej Gminnej Biblioteki Publicznej w Skomlinie a szczeglnie Filii Bibliotecznej we Wrblewie. Po zakoczeniu realizacji projektu uytkownicy bibliotek bd mieli moliwo przegldania baz danych obydwu placwek (ju w tej chwili czytelnicy mog przeglda katalog GBP Skomlin on-line) , a take moliwo zamawiania i rezerwowania ksiek.

Realizacja projektu podniesie standard i atrakcyjno bibliotek, umoliwi szybki dostp do informacji i poszerzy ofert edukacyjn biblioteki, umoliwi skatalogowanie ksiek FB Wrblew , w GBP Skomlin cao zbiorw jest ju skatalogowana i udostpniana on ? line na stronie www.biblioteka-skomlin.pl. Celem Programu ? Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013? jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposaenie ich w nowoczesny sprzt komputerowy umoliwiajcy czytelnikom bibliotek korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie i udostpnianie zbiorw on-line. Projekt jest dofinansowany ze rodkw Instytutu Ksiki ogoszonego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2013.