czwartek, 13 listopada 2014 11:56

Wieczr poetycki Agnieszki Chrobot z towarzyszeniem muzykw Magorzaty Pasznickiej iMariusza Buczka

W niedziel 9 listopada br. wsplnie z liczn widowni gocilimy wSali OSP wSkomlinie poetk Agnieszk Chrobot oraz muzykw Magorzat Pasznick iMariusza Buczka. Spotkalimy si na wieczorze poetyckim Pani Agnieszki Chrobot zorganizowanym przez Gminn Bibliotek Publiczn wSkomlinie.

Wiersze, recytowane osobicie przez poetk, przeplatane byy utworami piewanymi przez Magorzat Pasznick iMariusza Buczka skomponowanymi do wybranych utworw artystki. Repertuar, ktry zaprezentowali stanowi wspania opraw poezji i dopeni cao wydarzenia.

Pani Agnieszka Chrobot pochodzi z Kluczborka i jest autork omiu tomikw wierszy. Pani Agnieszka Chrobot jest autork takich tomikw wierszy jak: ?Jest taka cisza?(2003), ?Wstron wiata?(2004), ?Zatrzymaj si?(2005), ?Rachunek z mioci?(2006), ?Dotknij mnie sercem?(2008).

Natomiast Pani Magorzata Pasznicka i Pan Mariusz Buczek z Woczyna s twrcami poezji piewanej. Nasi gocie piewaj wiersze Pani Chrobot, a rwnoczenie komponuj muzyk do wierszy innych poetw i tworz wasne utwory np.: ?Szukam swego miejsca?, ?Moja cudowna chwilo?, ?Nie auje?.

Spotkanie przebiego w miej i swobodnej atmosferze, pojawiy si dedykacje utworw dla publicznoci, a artyci zapewnili, e z przyjemnoci ponownie odwiedz Skomlin.

Publiczno gromkimi brawami podzikowaa poetce itowarzyszcemu jej duetowi artystw muzykw, aWjt Gminy Grzegorz Maras iDyrektor GBP Skomlin Elbieta Dybka w ramach podzikowa wrczyli kwiaty iksiki o Skomlinie pt. ?Nasza Maa Ojczyzna? autorstwa Krzysztofa Domagay, ufundowane przez Stowarzyszenie Mionikw Ziemi Skomliskiej.

Zgromadzona publiczno urzeczona twrczoci artystw chtnie kupowaa tomiki poezji ipyty, ktre opatrzone zostay dedykacjami i autografami autorw.

Chwil oderwania od codziennoci i obcowanie z artystami przeduy przygotowany poczstunek.

Gminna Biblioteka Publiczna skada serdeczne podzikowania wszystkim gociom za tak liczne przybycie, Stowarzyszeniu Mionikw Ziemi Skomliskiej za ufundowanie ksiek, OSP Skomlin za udostpnienie odnowionej sali, Dyrektorowi ZS wSkomlinie Jarosawowi Presiowi i Dyrektor GOKiS Skomlin Annie Nowak za wypoyczenie sprztu naganiajcego, a Szymonowi Sygule za obsug techniczn imprezy. Szczeglne podzikowania za przygotowanie poczstunku skadamy Paniom Wiesawie Podeszwie i Elbiecie Jako oraz Elbiecie Dybka.