piątek, 23 września 2016 09:38

W dniu 22 wrzenia 2016 r. /czwartek/ o godz. 16:30 odbyo si wsplne czytanie powieci "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w Filii Bibliotecznej we Wrblewie.

Kierownik Filii we Wrblewie Pani Diana Mayska przywitaa wszystkich uczestnikw spotkania. Pan Grzegorz Maras - Wjt Gminy odczyta list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestnikw biorcych udzia w tej oglnopolskiej akcji, ktra propaguje najwiksze dziea literatury polskiej. Fragmenty powieci Quo vadis czytali: Marcin Piasecki, Julia Sonina, Katarzyna Wiktorek, Amelia Woniak oraz Pani Halina Straszak reprezentujca starsze pokolenie. W przerwie czytania piosenki "Serdeczny mj", "Mwiam artem" i "Ale jestem" piknie dla nas zapiewaa Paulina Jarzb z Mokrska. Na spotkanie przyszo ponad 20 osb, a zakoczyo si przy rozmow przy herbatce i ciastkach. Byo to bardzo udane spotkanie dla suchaczy i czytajcych, ktre przenioso nas w czasy Nerona i pierwszych chrzecijan. Spotkanie przygotowaa Pani Diana Mayska.