poniedziałek, 05 grudnia 2016 14:34

W czwartek, 1 grudnia 2016 r., o godz. 9:30 Gminna Biblioteka Publiczna w Skomlinie zorganizowaa dzieciom przedszkolnym spotkanie z Panem Wiesawem Drabikiem, autorem ponad 200 bajeczek dla dzieci.

Ksiki Pana Drabika ukazuj si w wydawnictwach Skrzat, Siedmiorg, Debit, Wilga, Pascal i Martel, s ciekawie i kolorowo wydane. S to pene humoru, wierszowane bajeczki, chtnie czytane i ogldane przez najmodszych, ale i czytajcy je dzieciom doroli zbytnio si nie nudz. Najbardziej znane ksieczki to "Awantura na podwrku", "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powsta Krakw", "Umiechnij si, piesku", Wielki skarbiec bajek , Z tat w cyrku, Z tat w zoo , Chore kotki, akomczucha, Smutny jeyk, Zwierzaczek, Zwierzaki z lasu, Zwierzaki z zagrody, Policja, Stra poarna, Pogotowie ratunkowe oraz wiele innych. Autor bardzo ciekawie opowiada o kulisach powstania jego ksiek, zadawa dzieciom wiele pyta, prosi o dokoczenie zda w bajeczce i rozdawa nagrody wszystkim odpowiadajcym na zagadki, pytania, rebusy. Dzieci reagoway bardzo wesoo i spontanicznie na wszystkie proponowane przez autora zabawy i koczyy zdania w czytanych im fragmentach ksieczek. Spotkanie z Panem Wiesawem byo bardzo wesoe, ciekawe i nauczyo dzieci wielu rzeczy o tym jak powstaj ksieczki dla najmodszych.