Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Warsztaty kulinarne
Wpisany przez Elżbieta Dybka
czwartek, 27 lipca 2017 11:46

W środę 19 lipca br. biblioteki zorganizowały warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Podczas zajęć na powietrzu dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta oraz istotne dla zdrowia jedzenie warzyw. Po przypomieniu zasad bezpieczeństwa posługiwania się nożem, dzieci podjęły wielkie wyzwanie. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Kanapki wykonane własnoręcznie wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin.

Produkty wykorzystane do pracy w większości pochodziły z własnych upraw.

Nagrodą za wykonaną pracę było wspólne wyjście na lody.