Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Księgozbiór

Kreatywne zabawy z "planszówkami"
Wpisany przez Elżbieta Dybka
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:19

W minioną środę (09.08.2017 r.) nasi mali czytelnicy brali udział w warsztatach pt: "Kreatywne zabawy z planszówkami".

Zajęcia odbyły się w budynku filii we Wróblewie. Tym razem dzieci miały mozliwość zagrać w trochę zapomniane gry planszowe. "Planszówki" uczą gry fair, zdrowej rywalizacji, zabawy z innymi, pracy w gupie, a także wspomagają logiczne myślenie, pamięć, spotrzegawczość, refleks, wyobraźnię.

Gry planszowe nie wymagają źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji.

Po "ruszaniu głową", ruszyliśmy swoje ciała poprzez zabawy na świeżym powietrzu. Podczas cełego spotkania nie zabrakło wielu emocji, wrażeń oraz uśmiechu na twarzach dzieci.