Narodowe Czytanie 2017
czwartek, 24 sierpnia 2017 11:40

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza serdecznie wszystkich mieszkacw do wzicia udziau w VI oglnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. U nas wsplne czytanie Wesela Stanisawa Wyspiaskiego odbdzie si w niedziel - 3 wrzenia 2017 r, w sali OSP w Skomlinie." Prosimy bardzo o zabranie ze sob egzemplarza tego dziea, poniewa bdziemy mogli przybi pamitkow piecz otrzyman z Kancelarii Prezydenta RP

Sto siedemnacie lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyo si wesele, ktre odmienio obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisaw Wyspiaski stworzy swj arcydramat- barwn, niezwykle yw opowie o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale te o niewykorzystanych szansach.