Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Narodowe Czytanie 2017
Wpisany przez Elżbieta Dybka
czwartek, 24 sierpnia 2017 11:40

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza serdecznie wszystkich  mieszkańców do wzięcia udziału w VI ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. U nas wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się w niedzielę - 3 września 2017 r, w sali OSP w Skomlinie." Prosimy bardzo o zabranie ze sobą egzemplarza tego dzieła, ponieważ będziemy mogli przybić pamiątkową pieczęć otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP

Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz  Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat- barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach.