czwartek, 07 września 2017 10:55

W niedzielne popoudnie, 3 wrzenia 2017 r. w sali Remizy OSP odbya si VI skomliska edycja oglnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej.

W piknie przygotowanej scenografii odbyo si publiczne czytanie "Wesela" Stanisawa Wyspiaskiego na podstawie scenariusza przygotowanego przez Pani Magdalen Je. Wydarzeniu towarzyszya wspaniaa oprawa muzyczna nadajca caoci klimat wesela z Bronowic. Podczas spotkania " Wesele" byo czytane z podziaem na role przez zaproszonych goci :

Wjta Gminy - Grzegorza Marasa,

Ksidza Proboszcza Parafii w Skomlinie- Juliana Oleksego,

Beat Sypniewicz,Teres Kozic,Juli Sonin,Ameli Woniak,Katarzyn Wiktorek,

Elbiet Mizak,Zuzann Pazer,Katarzyn Matyjasek,Michalin Matyjasek,

Elbiet Guzik,Bartosza Szeferowicza,Michaa Szymczaka,Michaa Pazer,

Tymoteusza Drobin,Pawa Wyrbaka,Michaa Jerza,Kacpra Krysiskiego,

Marcina Piaseckiego oraz Wiktora Gba.

Publiczno przybya na spotkanie nagrodzia czytajcych wielkimi brawami. Na zakoczenie wszyscy czytajcy otrzymali z rk Wjta Gminy Grzegorza Marasa i dyrektora GBP Elbiety Dybka pisemne podzikowanie i egzemplarz "Wesela" z okolicznociowym stemplem. W sposb szczeglny pragniemy podzikowa wszystkim, ktrzy wsparli nas w organizacji Narodowego Czytania : Pani Magdalenie Je za przygotowanie scenariusza, dekoracji oraz oprawy muzycznej,

Annie Nowak za wypoyczenie sprztu naganiajcego, Paniom Marii Wodarczyk i Wiesawie Podeszwa za przyniesione kwiaty.