Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Narodowe Czytanie 2017 - Wesele Stanisława Wyspiańskiego
Wpisany przez Elżbieta Dybka
czwartek, 07 września 2017 10:55

W niedzielne popołudnie, 3 września 2017 r. w sali Remizy OSP odbyła się  VI skomlińska edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej.

W pięknie przygotowanej scenografii odbyło się publiczne czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego na podstawie scenariusza przygotowanego przez Panią Magdalenę Jeż. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna nadająca całości klimat wesela z Bronowic. Podczas spotkania  " Wesele" było czytane z podziałem na role przez zaproszonych gości :

Wójta Gminy - Grzegorza Marasa,

Księdza Proboszcza Parafii w Skomlinie- Juliana Oleksego,

Beatę Sypniewicz,Teresę Kozicę,Julię Słoninę,Amelię Woźniak,Katarzynę Wiktorek,

Elżbietę Mizak,Zuzannę Pazerę,Katarzynę Matyjasek,Michalinę Matyjasek,

Elżbietę Guzik,Bartosza Szeferowicza,Michała Szymczaka,Michała Pazerę,

Tymoteusza Drobinę,Pawła Wyrębaka,Michała Jerza,Kacpra Krysińskiego,

Marcina Piaseckiego oraz Wiktora Głąba.

Publiczność przybyła na spotkanie nagrodziła czytających wielkimi brawami. Na zakończenie wszyscy czytający otrzymali z rąk Wójta Gminy Grzegorza Marasa i dyrektora GBP Elżbiety Dybka pisemne podziękowanie i egzemplarz "Wesela" z okolicznościowym stemplem. W sposób szczególny pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji Narodowego Czytania : Pani Magdalenie Jeż za przygotowanie scenariusza, dekoracji oraz oprawy muzycznej,

Annie Nowak za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego, Paniom Marii Włodarczyk i Wiesławie Podeszwa za przyniesione kwiaty.