Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
wtorek, 04 czerwca 2019 16:00

W czwartek, 30 maja 2019 r., o godz. 10:00 odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i dorosłych.

W spotkaniu autorskim wzięli udział uczennice  i uczniowie klas IV, V i VI wraz z ich wychowawcami. Paweł Wakuła jest autorem książek - Jagiełło pod prysznicem,  Bjorn, syn burzy,Co w trawie piszczy, Jajecznica Kolumba, Dentysta w paszczy krokodyla, Kajtek i Yetik, O czym szumi las, Odzyskana niepodległość, Piastowskie orły, Smoki wyobraźni,  Walka o wolność, Wierusz i nikt. Pan Paweł opowiadał o naszej historii i władcach Polski interesująco i z wielkim humorem. Paweł Wakuła, absolwent malarstwa, od lat uprawia zawód rysownika-humorysty. Został wyrózniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren za zbiór opowiadań Co w trawie piszczy (2007). Młodzież szkolna wysłuchała wielu ciekawych opowieści o naszych królach i władcach opowiadanych przez autora i rysowanych  z dużym talentem satyrycznym. Spotkanie autorskie zostało przygotowane wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skomlinie i Szkołę Podstawową im. KEN w Skomlinie. Jako orgnizatorzy spotkania autorskiego chcemy podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skomlinie za współpracę i możliwość zoorganizowania tego wydarzenia dla młodzieży szkolnej . Szczególne podziękowania  kierujemy do Pana Jarosławowa Tokarka za rozmowy z Wydawnictwem Literatura i przygotowanie plakatów i dekoracji oraz sali na to wydarzenie.