Aklcja "Jak nie czytam jak czytam"
czwartek, 13 czerwca 2019 10:12

W piątek, 7 czerwca nasze biblioteki zaprosiły dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji " Jak nie czytam jak czytam".

Akcja ta ma na celu promocję czytania książek wśrod dzieci i młodzieży, zwłaszcza zachęcenie do lektury dzieci czytające bardzo mało, pokazanie czytania jako bardzo dobre zajęcie na wakacje i czas wolny od nauki. Bibliotekarze i uczestnicy spotkali się na placu przed biblioteką we Wróblewie. Wszyscy uczestnicy czytali po kolei  fragmenty książki Alfabeciaki. Nastepnie dzieci napisały na podstawie wybranych przez siebie obrazków opowiadanie. Potem dzieci brały udział w krótkim konkursie wiedzy na temat  ulubionych bohaterów książek. Były też zgadywanki, kalambury i rebusy oraz ciekawe pytania o autorów i wybrane lektury dziecięce. Każdy z obecnych otrzymał pamiątkowy dyplom. Wydarzenie przebiegało w miłej, sympatycznej atmosferze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i chętnie odpowiadały na pytania, a także mogły wspaniale spędzić czas z rówieśnikami.