Narodowe Czytanie 2019 w GBP Skomlin
wtorek, 17 września 2019 13:59

13 września 2019 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Skomlinie odbyła się VIII edycja ogólnopolskiej akcji  Narodowe Czytanie Nowel Polskich pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej

Wybrane przez Parę Prezydencką Nowele Polskie : Dym Marii Konopnickiej, Dobra Pani Elizy Orzeszkowej, Katarynka Bolesława Prusa, Sachem Henryka Sienkiewicza, Orkę Władysława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony... Stefana Żeromskiego, Sawa [ze zbioru Pamiątki Soplicy] Henryka Rzewuskiego czytali Danuta Drygała, Elżbieta Dybka, Barbara Głowienkowska, Izabela Stachulec, Elżbieta Świątek i Elżbieta Mizak. Była to dla wszystkich ogromna przyjemność obcowania ze wspaniałą literaturą polską.