Święto Pluszowego Misia
wtorek, 01 grudnia 2020 17:27

W czwartek, 26 listopada 2020 r. Biblioteka we Wróblewie zorganizowała dla dzieci przedszkolnych zabawę z okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię ustanowienia tego święta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pani Marta Małyska  opowiedziała dzieciom o ulubionych postaciach z bajek : Misiu Uszatku z klapniętym uszkiem, Kubusiu Puchatku, który lubił miodek, Misiu Padingttonie, Misiu Yogi, Gumisiach, Misiu Colargolu. Bohaterowie ulubionych bajek pojawili się także na ekranie. W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci z grupy przedszkolnej we Wróblewie. Przedszkolaki brały udział w Misiowej gimnastyce. Zajęcia odbyły się w godzinach od 9:00 do 10:15 w Sali Przedszkola we Wróblewie, z zachowaniem zasad sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii. Zajęcia zakończono wręczeniem dzieciom Dyplomów z okazji uczestnictwa w tej zabawie. Słodki poczęstunek dzieciom przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Skomlinie.